Sdílej přes:

Skončila jarní část Extraligy mužů

 Extraliga mužů 2015, Brno, 30.5.2015       

      Poslední víkend v květnu skončila v Brně druhým kolem jarní část EXL mužů 2015. Náš tým odcestoval pouze v osmi lidech ( Kohn T., Otto M., Volek D., Svoboda J., Szczepaniak T., Koza D. a Král J. ), zbytek byl omluven ze studijních důvodů a dorostenci ( Raška M., Pustějovský T. a Pátek J. ) dostali volno před nedělním ( 31.5.2015 ) startem na Dlize v Jablonci n./Nisou. Přesto jsme chtěli zabojovat o jedno ze dvou postupových míst do finalové skupiny. To se nám nakonec nepodařilo, ale do podzimních  bojů o záchranu postupujeme z 1. místa, kdy jsme po jarní části této klubové soutěže celkově skončili na 3. místě a společně s týmy SK KP Brno, A.S.A. Litoměřice a Sokol Mohelnice se na podzim ( ještě není určeno místo ) utkáme stylem každý s každým o záchranu v této elitní soutěži. K tomuto cíli by nám měly pomoci 3 bonifikační body.

Závěrem nezbývá, než judistů JC Liberec a JC Olomouc sportovně pogratulovat k postupu do finalových bojů, popřát jim hodně zdaru v závěrečných bojích z USK Praha  a Sokolem Praha Vršovice a doufat, že se nám na podzim podaří udržet v EXL a pokusit se mezi elitu ( finálová skupina ) probojovat příštím ročníku 2016.

Podrobnější výsledky najdete na webových stránkách ČSJu.

V jarních kolech nás reprezentovali :

do 66 kg   Kohn T., Selecký L.

do 73 kg   Volek D. ( USK Praha ), Otto M., Šeděnka R.

do 81 kg   Svoboda J.

do 90 kg   Szczepaniak T. ( AZS Opole, POL )

+90 kg   Koza D., Král J., Raška M.

Chtěl bych všem závodníkům a reprezentantům našeho klubu poděkovat za předvedené výkony, předvedli pěkné zápasy a chybělo jen trochu štěstíčka k postupu mezi elitu, takže prozatím vládne spokojenost. Všem patří pochvala !!!

 

v Ostravě dne :  6.6.2015                                 zpracoval :  Martínek R., pověřený trenér