Sdílej přes:

Slavnostní otevření „Tréninkového centra Jindřicha Kaděry“

 

 

V prostorách tělocvičny bývalé základní školy Mjr. Nováka 34, byla v režii Úřadu městského obvodu Ostrava- Jih provedena rekonstrukce šaten a sociálního zařízení. V rámci této rekonstrukce byla instalována nová ventilace a odvětrání prostor, proběhla renovace šaten a sprch, byly rozšířeny počty WC, nově zřízeno WC pro tělesně postižené, úklidová místnost a šatna pro trenéry. Po instalaci nové odpružené podlahy a pokládky nového tatami v září 2013, které zajistil nájemce 1. Judo club Baník Ostrava, z.s. za pomocí dotací EU a Magistrátu města Ostravy, tak vzniklo komplexní moderní středisko pro trénink juda a bojových umění.

1. Judo club Baník Ostrava, z.s. využil této významné události, a při příležitosti výročí 80 narozenin svého nejúspěšnějšího závodníka, dlouholetého trenéra a funkcionáře Jindřicha Kaděry, pojmenoval toto své středisko „Tréninkové centrum Jindřicha Kaděry“.

Pan Jindřich Kaděra se podepsal na historii klubu svými skvělými sportovními úspěchy, které vybojoval ve své aktivní kariéře. Jako úspěšný judista a trenér je nositelem jednoho z nejvyšších technických stupňů v ČR 6. dan. Vykonával trenérskou práci celých 37 let, kde trénoval 12 let mužské družstvo Baníku Ostrava v 1. lize, 4 roky vedl československé reprezentanty seniorské kategorie, 6 let trénoval dorost a žákovský oddíl a 11 let byl vedoucím trenérem v TJ Baník Ostrava. Nepohyboval se mezi judisty na tatami jen jako trenér či zápasník, ale také jako závodní rozhodčí či zkušební komisař I. třídy. Sám vybojoval za aktivních 13 let celých 65. reprezentačních utkání, 5x se zúčastnil Mistrovství Evropy seniorů, kde obsadil 1x 3.místo, 2x 4.místo, 3x 5.místo. Hruď pana Kaděry, byla oceněna v zahraničí jeho největším úspěchem a to 3.místem v nizozemském Amsterodamu. Vybojoval také 26. krajských titulů v polotěžké váze a v roce 1961 se mu dostalo největší slávy a ocenění udělením titulu „Mistr Sportu“. Při slavnostním otevření bylo pro pana Kaděru největším překvapením udělení Diamantové plakety od předsedkyně Krajského svazu juda Mgr. Kláry Štefánikové a pamětního listu Českého svazu judo, který mu přijel osobně předat předseda svazu judo Mgr. Jiří Dolejš. Pro úplné zviditelnění jeho úspěchů byla vytvořena stálá expozice jeho trofejí.

Slavnostní otevření proběhlo 29.9.2017 v nově zrekonstruovaných prostorách tělocvičny Mjr. Nováka 34, za účasti Jindřicha Kaděry, který provedl symbolické pokřtění centra nesoucího jeho jméno. Při slavnostním přestřižení pásky byly  přítomny také  významné osobnosti např  paní místostarostka Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih Ing. Hana Tichánková , předseda 1.Judo clubu  Baník Ostrava, z.s. Ing. Martin Pavlica, předseda Českého svazu juda Mgr. Jiří Dolejš, místopředseda Českého svazu juda Mgr. Marek Nádvorník, předsedkyně Krajského svazu juda Mgr. Klára Štefániková a ředitel Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových Mgr. Václav Štencel.

Díky práci v předchozích letech a nynější spolupráci 1. Judo clubu  Baník Ostrava, z.s. a Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih dnes využívá tréninkové středisko pravidelně více než 100 členů klubu 1. JC Baník Ostrava. V odpoledních hodinách středisko využívají také kluby Aikido Ostrava a Krav Maga, takže je středisko plně využito, až do pozdních hodin. V dopoledních hodinách pak prostory využívají, gymnázium EducaNET, klub postižených Čmeláček, mateřská školka Prigo a Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových.

Fotogalerie akce [více…]

 

V Ostravě: 1.10.2017

Zpracoval: Marek Mecko