Sdílej přes:

Tomáš Pustějovský a Zuzana Janiczková jsou českými mistry v judu pro rok 2017

Tomáš Pustějovský a Zuzana Janiczková jsou českými mistry v judu pro rok 2017

V neděli 23. 4. 2017 se v Hranicích konalo mistrovství České republiky v kategorii juniorů a juniorek v judu.

Titul Mistra České republiky získal ve váze do 90kg Tomáš Pustějovský, člen 1. Judo clubu Baník Ostrava a zároveň student Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. V turnaji nenašel přemožitele a suverénním způsobem triumfoval ve všech třech utkáních. Tomášův úspěch je navíc tuplován skutečností, že si před několika málo měsíci prošel poměrně nepříjemným zraněním prstu na noze a nemohl se na turnaj dostatečně připravit. Přesto jeho silná vůle, silný charakter a jasná vize ho dovedla až na stupínek nejvyšší.

Druhý titul Mistra České republiky vybojovala ve váze do 57kg velmi nadějná a talentovaná závodnice z DDM judo Třinec, v současnosti také studentka sportovního gymnázia v Ostravě Zuzana Janiczková. Zuzka byla favoritkou celé soutěže a je velmi potěšující, že tuto nelehkou roli, zvládla bez většího zaváhání.

Titul vicemistra ČR získal ve váze do 55kg Daniel Šimek (student SG v Ostravě, člen 1. Judo clubu Baník Ostrava), který si po zdravotní stránce také před nedávnem prošel nepříjemným zraněním kolene. Ovšem Daniel všem vzkázal a to velmi důrazně, že je zpět na tatami a ve skvělé formě. V turnaji předvedl fantastické momenty a zaslouženě si odváží stříbrný kov.