Sdílej přes:

Úspěch na Evropském poháru v Portugalsku

Dominik Lukáš 1. JC Baník Ostrava 3. místo

Dominik Lukáš po 7. místě v Zagrebu obsadil nyní 3. místo v Coimbře. Tento úspěch ho posune na 15 příčku průběžného pořadí evropského žebříčku.

European cadet cup judo Coimbra, Portugalsko

Členové sportovního centra mládeže 1. JC Baník Ostrava se jako reprezentanti ČR zúčastnili Evropského poháru mládeže v Portugalské Coimbře a ve výborné konkurenci se neztratili. V hmotnostní kategorii do 50 kg reprezentoval Michal Václavík, porazil 2 závodníky z Portugalska a prohrál se dvěma Španělskými závodníky, což mu zajistilo krásné 5.místo. V hmotnostní kategorii do 55kg jsme se dočkali medaile. Dominik Lukáš porazil nejdříve závodníka Španělska. V dalším kole závodníka Portugalska a v boji o finále podlehl po bojovném výkonu pozdějšímu vítězi turnaje Španělskému závodníku Peillemu. V opravách narazil na Švýcarského závodníka Matta, kterého dokázal porazit a obsadil tak celkové 3. místo. V hmotnostní kategorii do 60kg jsme měli dva zástupce. Robert Trojnar po excelentním výkonu vybojoval 2. místo a Lukáš Selecký, který prohrál s Robertovým přemožitelem z finálového boje, skončil na 5. místě. V hmotnostní kategorii do 73 kg se představil Vít Jerglík, který po dvou vítězných zápasech podlehl v boji o semifinále a obsadil 7. místo. Všem závodníkům k podaným výkonům gratulujeme.

Všichni se v Coimbře zúčastní následného soustředění a na příští víkend se přesunou do Teplic, kde proběhne další turnaj série evropského poháru. I tam budeme všem českým reprezentantům držet palce.