Sdílej přes:

V neděli 22.11.2015 nás čeká poslední kolo letošního ročníku dorostenecké ligy 2015

V neděli 22. 11. proběhne v Praze vyvrcholení letošního ročníku dorostenecké ligy 2015

 

V neděli 22. 11. 2015 proběhne v Praze na tatami USK Praha poslední letošní  měření sil v soutěži dorostenecké ligy, kde družstvo 1. Judo Clubu Baník Ostrava je zatím v soutěži se ziskem 9. bodů  na druhém místě a má tak skvěle vykročeno k zisku medaile, což byl stanovený cíl pro letošní sezonu.

Družstvo 1. Judo Clubu Baník Ostrava ve třetím a zároveň  v prvním finálovém kole bojovalo s těmito výsledky:

1.JCBO : JC Litoměřice4:4
1.JCBO : JC Chomutov7:1
1.JCBO : JC Železo Hranice 5:3
1.JCBO : Sokol Žižkov5:3
1.JCBO : SKKP Brno2:6

 

Což bylo z pohledu našeho družstva opravdu povedené soutěžní kolo. Pokud se nám podaří tento výsledek zopakovat, byl by to pěkný a zasloužený výsledek a pěkné konečné umístění.

Je ovšem nutno říci, že soupeři jsou opravdu všichni velmi kvalitní a těžcí k poražení. Bude to obrovsky těžké dokázat.

Přesto jsem přesvědčený, že naše družstvo na to jednoznačně má. Máme společnou touhu a společný cíl, kterým je zisk medaile. A jelikož to kluci naposledy tak skvěle rozehráli, nechceme nyní nic víc a nic míň než stříbrnou medaili !!!

Družstvo 1. JC Baník Ostrava bude bojovat v tomto složení:

50kg: Radek Rýpar, Daniel Šimek

55kg: Patrik Franek, Petr Kocman

60kg: Andrej Schindler, Matěj Kresta

66kg: Matěj Silvestr, Ondřej Mičan, Tomáš Hanzel

73kg: Ondřej Chlopčík, Ondřej Šmatelka

81kg: Jan Pátek

90kg: Tomáš Pustějovský

+90kg: Michael Raška

Naše družstvo po celou sezonu zdobí poměrně veliká a dobrá vyrovnanost v jednotlivých hmotnostních kategoriích. Přesto jsou tady kluci, kteří budou a již jsou oporami družstva a základní stavební kameny. Jmenovitě budeme nejvíce spoléhat na Radka Rýpara, který svoji kvalitu prokázal na nedávném republikovém šampionátu, který dokázal vyhrát. Dále pak na Patrika Franka, který svými spolehlivými výkony výrazně družstvu již v minulosti pomohl.  V hmotnostní kategorii do 73kg bude naše jasná jednička Ondřej Chlopčík, kterému se minulý víkend na mistroství nedařilo a právě proto má teď obrovskou chuť všem dokázat, že na to má a že je to borec, který patří do nejužší republikové špičky. Ve vyšších hmotnostních kategoriích do 81kg, do 90kg a nad 90kg máme velmi kvalitní a vyrovnanou trojici, na kterou spoléháme celou sezonu a která mnoho zápasu rozhodla v náš prospěch. Jsou to Jan Pátek, Tomáš Pustějovský a Michael Raška. Všichni tři letos ziskem medaile na MČR dorostenců jen potvrdili svoje kvality.

Na těchto lidech to bude stát a další, mladší nástupci (Daniel Šimek, Matěj Kresta, Matěj Silvestr, Petr Kocman, Tomáš Hanzel), kteří pomyslné otěže převezmou v dalších letech jsou dobrou a kvalitní oporou v těžkých a vyrovnaných bojích, které nás čekají.

Držte nám prosím palce a my Vám slibujeme, že výkonem a nasazením na samé hranici našich možností a kvalit budeme bojovat o medaili, kterou Vám chceme přivést ukázat!!!

 

trenér dorosteneckého týmu, Dušan Koza