Sdílej přes:

Výměnný pobyt v Rouenu 2. – 9. 4. 2015

Letos již potřetí jsme byli pozváni spřáteleným klubem JC Grand Rouen, potažmo JC Déville lés Rouen, na výměnný týdenní pobyt.  Jelikož jsme letos zvolili dopravu letecky, už v 11:30 jsme se mohli hlásit v nádherném doju poblíž Rouenu. Patnáctičlenná výprava si po obědě prošla historické centrum Rouenu, pomaličku se ani nestačila rozkoukat a čekal je večerní trénink, posléze první noc ve francouzských rodinnách.

Ranní výměna prvních dojmů proběhla v pozitivním duchu a mohli jsme se vydat do 130 km vzdáleného Caen, kde jsme navštívili muzeum Druhé světové války a děti si tak mohli procvičit své znalosti angličtiny v kombinaci s moderními dějinami. Po celodenním výletu ještě večerní trénink , poté rozchod do rodin. V dalších dnech jsme se podívali do hlavního města Paříže, prohlédli si muzeum tradičního normandského života nebo zahráli populární laser game. Nabitý program byl doplněn kvalitními tréninky nebo miniturnajem s místními judisty.

S perfektní organizací spolu s vřelým přijetím jak na tatami, tak v rodinách, jsme se těžko loučili. Týden uběhl jako voda a 9. ve čtvrtek jsme se po poledni již vítali s rodiči v Ostravě. Bude nám ctí naše francouzské přátele přivítat již na začátku července u nás v Ostravě a oplatit jim tak jejich pohostinnost.