Sdílej přes:

Výrazný úspěch českých judistů na turnaji Grand Prix v Turecku

Lukáš Krpálek se na turnaji Grand Prix vrátil na pozici světové jedničky,

Jaromír Ježek a Alexandr Jurečka vybojovali bronz!V předvečer svého vystoupení na turnaji Grand Prix, který se konal o tomto víkendu (30.-31.3.) v tureckém Samsunu, si Alexandr Jurečka při sledování sobotního finálového bloku povzdechl: „Kluci, kdy už konečně budeme mít ty medaile také my?“ Následující den se mu přání vrchovatě splnilo. Čeští judisté vybojovali poprvé v historii na turnaji Grand Prix 3 bronzové medaile!Olympionik Jaromír Ježek zahájil své vystoupení v kategorii do 81 kg ukázkovým hodem, kterým porazil Itala Poetu. Ve druhém utkání přešel přes Duminicu z Moldávie a ve finále skupiny porazil Rusa Chubecova. V semifinále bohužel nestačil na bývalého juniorského mistra světa Pietriho z Francie, kterému podlehl před časovým limitem. Nejhezčí techniku si ale Ježek schoval na utkání o bronzovou medaili, kdy svého soupeře Otta z Rakouska hodil učebnicovým chvatem a získal tak pro českou výpravu první medaili. „Ježek potvrdil své technické kvality“, dodal k jeho výkonu reprezentační trenér Petr Lacina, „a ukázal, že pokud jeho přípravu nebude narušovat nemoc či zranění, měl by být i ve vyšší kategorii aspirantem na přední umístění na světových turnajích“. Ježka, který do londýnské olympiády startoval v kategorii do 73 kg, tento úspěch katapultoval vzhůru na žebříčku v kategorii do 81 kg o 200 míst!