Sdílej přes:

Zážitky z druhé cyklistické akce 2014

Po krátké pauzičce jsme se opět dokázali sejít ve velice hojném počtu na druhé cyklistické vyjížďce tohoto roku. Na startu nás bylo celkem 27 a světe div se ?, v cíli nás bylo taky 27 cyklistů v kimonech. Obdivuhodné!!!

? Druhá cyklistická vyjížďka by se dala taky pojmenovat jako vyjížďka prvomájová a počasí se podle toho předvedlo v plné kráse. Bylo nádherné jarní počasí a trasa naprosto luxusní. Vydali jsme se směrem na Beskydy po nové cyklostezce vedoucí kolem pravého břehu řeky Ostravice, kde jsme v pohodě a v poklidném tempu dojeli do Sviadnova. Tam na rozcestí jsme se vydali vpravo a po půl hodince jsme navštívili nádhernou cukrárnu na břehu přehrady Olešná. Fakt nádherná cukrárna se zmrzlinou, nanuky a vychlazeným pivem?. Po krátké pauzičce nás čekal nejtěžší, ale zároveň ten nejkrásnější úsek naší cesty. Přes nízký hřeben jsme za mírného stoupání lesem dojeli pod Palkovické Hůrky. Tam nás čekal krátký, ale velmi prudký výjezd ( no výjezd???…. pěší stoupání?bych řekl) na kopec, kde se na vrcholu na nás už z dálky smál překrásný hotel s otevřenou náručí. Po delší asi dvouhodinové pauzičce, kde si všichni náležitě odpočinuli a občerstvili, jsme se vydali po stejné cestě zpět na Ostravu. Cesta zpátky byla o poznání lehčí, jelikož byla celá vedena z mírného kopce a asi po dvou hodinách souvislé jízdy jsme mohli úspěšně stanout všichni šťastni v cíli v Olympijském centru Hrabůvka.

Po celou dobu nás provázelo překrásné počasí a v podhůří Beskyd se nám naskýtali neuvěřitelně krásné výhledy na královnu…. Lysou horu, Travný a Smrk. Také výhled do údolí byl v mnoha místech dech beroucí. Prostě opět se ukázalo jak překrásné a nádherné jsou naše hory Beskydy. Pro mě nejkrásnější hory v České republice a pak dlouho, dlouho nic!!! Chtěl bych moc všem poděkovat a za účast a pochválit hlavně děti, že po nádherném výkonu, snaze, píli, odhodlání, vůli, sebezapření a za doprovodu trocha slziček všichni ujeli neuvěřitelných 57km v ne zrovna lehkých podmínkách. Všichni zasloužíte obrovskou pochvalu a uznání nejen vašich sportovních a fyzických kvalit, ale též zájmu udělat něco navíc, udělat něco co není dnes bohužel až tak běžné a to obětovat svůj osobní čas pro trénink navíc. Bylo mi s Vámi moc dobře a pokusím se zase někdy zorganizovat něco podobného. Už teď se moc, moc těším na vaši společnost v cyklistickém sedle.

Dušan Koza

 

Fotogalerie