Sdílej přes:

Zlatá tečka za letošní skvělou sezónou 1. JC Baníku Ostrava

Zlatá tečka baníkovských judistů za úspěšnou sezónou.

BANÍK ZASE VYHRÁL!!! To už tak často neslyšíte, že? No vidíte a stačí se jen rozhlédnout, protože Baník není jen fotbal, Baník to je teď JUDO!!!!

O uplynulém víkendu se konalo v Benešově Mistrovství České republiky družstev starších žáků. Družstvo 1. JC Baník Ostrava tam jelo v silné sestavě složené z našich úspěšných medailistů z republikových soutěží a beze zbytku splnilo to, co jsme si předsevzali. Zajímalo nás jedině vítězství a náš hurónský pokřik „Kdo vyhraje? BANÍÍÍK!!!“ zazněl halou celkem šestkrát. Přes tolik družstev jsme museli projít ke konečnému vítězství. Postupně jsme porazili JC Liberec, Judo Femax Engineering Hranice, SKP judo Nový Bydžov, Sport judo Litoměřice, v semifinále pak SKKP Brno a ve finále jsme se znovu utkali se skvělým JC Liberec, který jsme opět dokázali zdolat. Družstvo startovalo ve složení Václav Žemla, Ondřej Mičan, Michal Václavík, Patrik Vilímek, Dominik Lukáš, Petr Tempír, Lukáš Selecký, Jan Pátek, Jan Slánička, Petr Bednařík a Jakub Král.

V Uherském Hradišti se zase konalo Mistrovství Moravy nejmladší kategorie mláďat, kde nás reprezentovalo pět závodníků a dvě závodnice. Přivezli jsme odtud čtyři zlaté a dvě bronzové medaile a jedno páté místo. Vítězi svých hmotnostních kategorií se stali Zuzana Pracuchová, Ondřej Labský, Matěj Kresta a Jakub Král. Bronzovou příčku obsadili Andrea Večeřová a Dominik Válek a páté místo Jan Cigán.

Těmito posledními vrcholy jsme uzavřeli veleúspěšnou sezónu, kterou bychom rádi v dalších letech určitě zopakovali. A co tak úspěšného jsme vlastně dokázali? Můžeme bez uzardění říct, že jsme se letos probojovali mezi špičku v mládežnickém judu v republice. K tomuto tvrzení nás vede celá řada dalších skvělých výsledků, kterých jsme letos dosáhli. Vyhráli jsme po dlouhých devatenácti letech ligu družstev dorostu. Na mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek jsme získali dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, čímž jsme se stali nejúspěšnějším klubem. Na mistrovství České republiky starších žáků a žákyň jsme získali dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile a opět jsme byli nejúspěšnějším klubem. V létě naši členové  tvořili polovinu vítězného krajského družstva na olympiádě mládeže v Olomouci. Ani v reprezentaci jsme se neztratili. František Šmehlík byl stříbrný na světovém poháru dorostu ve Španělské Malaze a reprezentoval republiku na Mistrovství Evropy na Maltě, Evropském festivalu mládeže v Trabzonu a také na Mistrovství světa dorostu v Kyjevě. Jakub Král byl zase bronzový na světovém poháru žáků v Györu a zvítězil na mezinárodním turnaji v Užgorodu. A další skvělí závodníci nás reprezentovali na turnajích po celé Evropě. Samozřejmě že jsme se účastnili i řady domácích turnajů, kde jsme získávali mnoho medailí. 

A co zatím stojí? Žádné tajemství. Je to jednoduché. Precizní příprava opřená o odbornou práci skvělých trenérů a kvalitní, zodpovědný přístup závodníků v celoroční přípravě. Také dlouhodobé plánování s jasnou koncepcí, opřené o vrcholové limity jednotlivých závodníků. K tomu se musíme opřít o kvalitní zázemí. O to se stará výbor klubu v čele s jeho předsedou ing. Martinem Pavlicou, bez kterého bychom to v žádném případě nedokázali. Chtěl bych poděkovat všem našim trenérům, kteří se podílejí na přípravě našich závodníků od jejich prvních krůčků po tatami, až po úspěchy na mezinárodních kolbištích, stejně tak jako trenérům jejichž svěřenci starovali v soutěžích družstev za náš klub. Také zde musím poděkovat všem rodičům a sponzorům, kteří nás podporují a v neposlední řadě našim skvělým závodníkům, kteří se na těchto úspěších podíleli. A to nejen těm, kteří zmiňovaných úspěchů dosáhli, ale také těm, kteří je jako jejich sparingpartneři a kamarádi na cestě k těmto úspěchům provázeli.  

Trenér Sportovního centra mládeže Radislav Borbély

kompletní výsledky Přeboru České republiky družstev starších žáků [více…]

fotogalerie z  Přeboru České republiky družstev starších žáků [více…]

fotogalerie z  Mistrovství Moravy mláďat [více…]