Sdílej přes:

1. JC Baník Ostrava uspěl na přeboru České republiky starších žáků a žákyň 2014

Stojící zleva : Viktorie Kuncová, Eva Ondrašíková, trenér Jan Babinec, Petr Kocman, Jan Král, Ondřej Rovenský, Tomáš Pavlica, Sotirios Pupakis, Matěj Kresta

Na zemi zleva : Adéla Martínková a Patrik Franek

 

Se dvěmi zlatými a dvěma bronzovými medailemi se 1. JC Baník Ostrava umístil na přeboru České republiky starších žáků a žákyň na druhém místě v celkovém pořadí klubů dle medailí. V kategorii starších žákyň jsme se dvěmi zlatými medailemi stali nejúspěšnějším klubem letošního přeboru v této kategorii.

V sobotu 18.10.2014 proběhl v hale Sareza v Ostravě Přívoze přebor České republiky starších žáků a žaček, který pořádal 1. JC Baník Ostrava. Náš klub se stává již tradičním pořadatelem vrcholových turnajů v rámci Českého svazu judo, neboť v posledních letech jsme vždy byly pořadatelem, alespoň jednoho z turnajů přeborů či Mistrovství České republiky. Pro ostravské a moravské kluby, které mají na tomto turnaji vždy významné zastoupení je tak výhodou, že nemusí nikam daleko cestovat.

1. JC Baník Ostrava získal jeden primát již před turnajem a to, že se na start tohoto turnaje povedlo kvalifikovat nejvíce starších žáků právě z našeho klubu (celkem 11 nominovaných) a to z odstupem za druhým klubem s největší účastí USK Praha (celkem 8 nominovaných). Kvalifikace se provádí dle pořadí rankinku na základě výsledků série pěti turnajů Českého poháru. Na turnaj se nominovali v homotnostních kategoriích do 42 kg O. Labský, do 46 kg P. Franek a Martin Prošek, do 50 kg P. Kocman, Martin Prošek a A. Dvořáček, do 55 kg M. Kresta, do 60 kg J. Král, do 66 kg S. Pupakis a O. Rovenský a do 73 kg T. Pavlica. V kategoriích starších žaček pak startovali v hmotnostních kategoriích do 40 kg V. Kuncová, do 44 kg K. Macháčková, do 63 kg A. Martínková a nad 63 kg E. Ondrašíková. Díky zisku dvou titulů a to Adély Martínkové a Kateřiny Macháčkové, které pošli turnajem zcela suveréně bez jediné porážky a dvou bronzovým medailím Patrika Franka a Ondřeje Rovenského jsme se na tomto přeboru stali celkově druhým nejúspěšnějším klubem a v kategorii starších žaček klubem nejúspěšnějším.

 

Kompletní výsledky turnaje s videozáznamy [více…]

 

Fotogalerie a info 1. JCBO [více…]