Sdílej přes:

Blíží se mistroství České republiky dorostenců a dorostenek v Plzni.

V sobotu 1. 11. 2014 proběhne v Plzni mistroství České republiky dorostenců a dorostenek v judu.

Barvy našeho klubu samozřejmě nebudou u této významné chvíle chybět. Pojedeme spolu zúročit naši celoroční přípravu.

Čest startovat v soutěži dostali v kategorii dorostenců judisté, kteří si svoji účast vybojovali v sérii Českých pohárů, které proběhly v Ostravě, Jablonci nad Nisou, Chomutově, Brně a Teplicích.

Z našich závodníků se to podařilo těmto:

Jakub Král                        v hm. kategorii nad 90kg.

Dominik Lukáš                 v hm. kategorii do 60kg.

Jan Pátek                          v hm. kategorii 73kg

Tomáš Pustějovský        v hm. kategorii do 81kg.

Lukáš Selecký                  v hm. kategorii 66kg.

Jakub Večeřa                   v hm. kategorii do 73kg.

Patrik Vilímek                  v hm. kategorii do 55kg.

Je samozřejmě velmi smolné, že vlivem zranění nemůžou na turnaj odcestovat Dominik Lukáš, který si v zápase dorostenecké ligy před měsícem vykloubil loket a dále pak Patrik Vilímek, kterého trápí dlouhodobě bolesti zad.

Největší naděje vkládáme do Lukáše Seleckého, který by měl soutěž zvládnout a získat finálovou účast. Po medaili by měl určitě šahat Jakub Král a černými koňmi soutěže jsou z mého pohledu a taky s pohledu jejich tréninkové morálky a formy posledních dní Tomáš Pustějovský a Jan Pátek.

V kategorii dorostenek nás budou reprezentovat:

Adéla Martínková           v hm. kategorii do 63kg.

Kristýna Polášková        v hm. kategorii do 63kg.

Markéta Štefková           v hm. kategorii do 57kg.

Alena Chwastarzová      v hm. kategorii do 52kg.

Sabina Ševčíková            v hm. kategorii do 48kg.

Největší naději na medaili má zkušená Alena Chwastarzová. Také jsem moc zvědavý, jak se předvede další naše veliká naděje budoucnosti a to Kristýna Polášková, kterou sice trápilo v posledním měsíci nepříjemné zranění ramene, přesto svou silnou vůli zranění překonala a již týden je v plném tréninkovém zatížení. Taky jsem moc zvědavý, jak se projeví u Adély Martínkové, její nedávné vítězství na Přeboru České republiky starších žaček, snad zvýšené sebevědomí bude motorem i v této soutěži, což samozřejmě bude velmi pozitivní a zajímavé.

Naše příprava v posledních týdnech byla velmi bohatá. Účastnili jsme se mnoha tréninkových srazů jak na domácím tatami, tak také za hranicemi, a to především v polském Rybniku. Také naše domácí příprava byla velmi kvalitní a všichni dostali poměrně hodně zabrat. Podařilo se zvýšit fyzický fond jak v síle, tak v objemu plic. Zařadili jsme do tréninku nové věci. Podařilo se mnohé pozitivně motivovat k tvrdému tréninku.

V posledním týdnu ještě odcestujeme na krátký tréninkový camp za našimi přáteli do polského klubu AZS Opole a především za trenérem Edwardem Faciewem, který svým charizmatickým projevem, zkušenostmi a kvalitními judisty ve svém klubu, je jistou zárukou dobré závěrečné přípravy.

V pátek odjíždíme v dopoledních hodinách směr Plzeň. Držte nám palce a sledujte naše výkony na live přenosu na stránkách Českého svazu juda. Slibuji, že budeme bojovat se všech sil za náš 1.Judo club Baník Ostrava.

V Ostravě 26. 10. 2014

Dušan Koza, tr. 1.JCBO