Sdílej přes:

20.-21.10. 2018 proběhnou v Ostravě Přebory republiky žactva a poprvé v novém formátu.

Dovolte, abychom Vás pozvali na letošní přebory mladších i starších žáků a žákyň, které proběhnou tento víkend 20.-21.2018 u nás v Ostravě.

Tento víkend ve dnech 20. a 21.října 2018 bude 1. Judo club Baník Ostrava pořádat Přebory České republiky.  V sobotu 20.10.2018 v kategorii mladších žáků a žákyň a v neděli 21.10 2018 v kategorii starších žáků a žákyň. Je to poprvé, kdy se takovýto model dvoudenního turnaje v těchto kategoriích realizuje. Proto si velmi ceníme, že jsme dostali důvěru Českého svazu juda a máme tak šanci tuto významnou akci pro naše nejmenší judisty u nás v Ostravě uspořádat. Určitě k tomuto rozhodnutí přispělo i to, jak jsme přistoupili k pořádání turnaje Českého poháru Grand Prix OSTRAVA, který každoročně pořádáme. V loňském roce jsme obdrželi od Českého svazu ocenění pořadatel roku 2017. I v letošním roce se nám tento turnaj i díky podpoře našich sponzorů, (M&M reality, České průmyslové zdravotní pojišťovně, městských obvodů Ostrava- Jih a Ostrava Vítkovice, statutárního města Ostrava a krajského úřadu Moravskoslezského kraje a dotaci z Evropských fondů) povedlo skvěle uspořádat a renomé tohoto turnaje nejen udržet, ale i malinko vylepšit.

Ale zpět k nadcházejícím Přeborům České Republiky, které se budou konat ve sportovní hale Sareza v Ostravě – Přívoze na ulici Hrušovská 15.

V sobotu 20.10.2018 v 10:00 hod startují kategorie mladších žáků a v neděli 21.10.2018 proběhnou zápasy v kategoriích starších žáků, taktéž se začátkem v 10:00 hod. Rádi, bychom Vás na tuto akci pozvali, protože náš klub bude mít na tomto mistrovství nemalé ambice, neboť budeme patřit ke klubům s největším počtem startujících. I to už lze považovat za malý úspěch, neboť v kategorii chlapců je nutné se na tyto přebory nominovat za pomocí vybraných svazových turnajů. Nominovat se letos povedlo celkem devíti mladším žákům a jedenácti starším žákům. Kategorie žákyň jsou otevřené bez nutnosti nominace a zde za nás bude startovat jedna mladší žákyně a jedna starší žákyně. Budeme tedy možná na těchto přeborech České republiky klubem s nejvyšším počtem startujících.

Budeme proto velice rádi, když nás přijdete podpořit, nebo se jen podívat na zajímavý sport a uděláte si pěknou sobotu či neděli se svými dětmi – občerstvit se můžete v restauraci sportovní haly.

 

Kompletní info Českého svazu juda [zde…]

 

Všechny Vás srdečně zveme

Dovolte nám představit naše závodníky:


Neuwirt Petr (hmotnostní kategorie do 34 kg / mladší žák)

Profil závodníka

Nejlehčí závodník týmu, který již v loňském roce na této soutěži startoval a získal tedy své první zkušenosti na této úrovni. Jeho cílem na turnaji by mělo být vítězství ve dvou až třech zápasech a pokud se mu bude dařit, nebála bych se myšlenky i boje o medaile.


Meixner Michal (hmotnostní kategorie do 42 kg / mladší žák)

Profil závodníka

Michal ukazoval v průběhu roku, kvalitní souboje ze kterých si dovezl mnoho zajímavých umístění. Držíme mu palce a také pevně věříme, že může zasáhnout do bojů o medaile.


Boháček Jan (hmotnostní kategorie do 42 kg / mladší žák)

Profil závodníka

Loňský vicemistr váhy se v letošním roce nominoval na soutěž jako nejlepší závodník kraje. Předpokládáme, že si kvalitní výkon udrží i na tomto přeboru a doveze si jeden z cenných kovů. Přejeme mu, aby se mu povedlo zopakovat úspěch z kraje.


Huvar Jakub (hmotnostní kategorie do 46 kg / mladší žák)

Profil závodníka

Silově dobře vybavený závodník s dobrým přehledem v boji a talentem pro pohyb, je určitě žhavé želízko ve své hmotnostní kategorii. Zkušenosti z této soutěže má již z loňského roku a doufáme, že je letos zúročí ve svůj prospěch.


Pospíšil Jan (hmotnostní kategorie do 46 kg / mladší žák)

Profil závodníka

Honzík je v soutěži nováček a bude startovat pouze tehdy, pokud mu to dovolí zraněný malíček na noze. Pokud se tak stane, bude to pro něj turnaj, kde by mohl získat mnoho dobrých zkušeností.


Kolář Vojta (hmotnostní kategorie do 50 kg / mladší žák)

Profil závodníka

Nováček v této soutěži, který si body nasbíral na soutěži svým poctivým přístupem a pravidelnými umístěními na nejvyšších pozicích. Přejeme mu co nejlepší boje, ať se mu daří.


Křenek Jakub (hmotnostní kategorie do 50 kg / mladší žák)

Profil závodníka

Jakub patří mezi rvavé závodníky, ale zatím s ne moc velkými zkušenostmi, ale pokud přidá na tréninku, jistě může v budoucnu uvažovat o medaili. Svou první nominaci na přebor České republiky získal udělením divoké karty a proto věříme, že udělá vše proto, aby na tatami podal svůj maximální výkon.


Horák Adam (hmotnostní kategorie nad 60 kg / mladší žák)

Profil závodníka

Jeho cíle by určitě měly být vysoké a jeho hmotnost by měla být jeho dominancí. Pokud bude ve své formě věříme, že se může prát o kovy nejvyšší.


Bukovjanová Charlotte (hmotnostní kategorie do 44 kg / mladší žákyně)

Profil závodníka

Velmi nadějná a šikovná judistka. V letošním roce se bohužel moc na turnajích neukázala a tak doufáme, že tato zkušenost pro ní bude motivační a v dalším roce jí na závodním tatami uvidíme častěji.


Buranyč Filip (hmotnostní kategorie do 34 kg / starší žák)

Profil závodníka

Závodník nejlehčí váhy této věkové kategorie, nestartuje často, ale když ano, tak to bývá medailové umístění a na domácí půdě se bude chtít jistě blýsknout. Držíme mu palce.


Vontor Tomáš (hmotnostní kategorie do 38 kg / starší žák)

 

Pravidelný medailista z Českých pohárů, medaile z Přeboru České Republiky mu v případě bezchybnosti bude viset na hrudi.


Čebík Filip (hmotnostní kategorie do 46 kg / starší žák)

Profil závodníka

Je schopný vyhrát více utkáni, když se to sejde a bude mít dobrý den, předpokládáme, že doma nebude chtít nic ponechat jen náhodě a o stupně vítězů se popere.


Fráňa Patrik (hmotnostní kategorie do 46 kg / starší žák)

Profil závodníka

Pravidelně se umisťuje do sedmého místa, šance na dobré umístění má, když dá do toho Patrik všechno.


Kunc Matěj (hmotnostní kategorie do 50 kg / starší žák)

Profil závodníka

Matěj je schopný vyhrát více utkání, když se mu to sejde a bude mít dobrý den. Předpokládáme, že doma nebude chtít nic ponechat jen náhodě a popere se o stupně vítězů.


Křížek Šimon (hmotnostní kategorie do 55 kg / starší žák)

Profil závodníka

Na turnajích Českého poháru obsazuje příčky do 5. místa. Jeho koníčkem byly dva sporty tenis a judo. Letos v létě však skončil s tenisem a začal se věnovat naplno judu. Patří mezi velice pracovité a poctivé v tréninku, proto má jistě to nejlepší stále před sebou. Tedy i nyní věříme v dobré umístění.


Lindovský Jiří (hmotnostní kategorie do 55 kg / starší žák)

Profil závodníka

Určitě jeden z favoritů na medaili, neměla by mu uniknout. Jirka vyhrál tři turnaje Českého Poháru a dvakrát obsadil 3. místo. Na turnaji Warszawa open, taktéž i on dokázal zvítězit ve čtyřech utkáních a obsadil 7. místo, kdy v této hmotnostní kategorii startovalo 87 závodníků. V prvním kole porazil favorizovaného závodníka z Japonska.


Kršňák Filip (hmotnostní kategorie do 60 kg / starší žák)

 

Boduje na Českých Pohárech pravidelně, má velký potenciál a velmi široký chvatový rejstřík, je to technický judista. V medaili z Přeboru České republiky mu jeho trenér věřil, ale bohužel se Filip zranil, což nás velmi mrzí a tak mu přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na tatami.


Motyka Dominik (hmotnostní kategorie do 73 kg / starší žák)

Profil závodníka

Jeden z velkých aspirantů na titul, vítěz tří Českých pohárů letošního roku. Na dalších dvou turnajích Českého poháru obsadil 1 x 2místo a 1 x 3 místo. Na turnaji Warszawa open po čtyřech vyhraných utkáních, obsadil 7.místo, když v jeho hmotnostní kategorii startovalo 45 závodníků.


Kuželová Dominika (hmotnostní kategorie do 57 kg / starší žákyně)

Profil závodníka

U Dominiky se v závěru sezóny ukázal nárůst formy. Na Českém Poháru v Teplicích dva týdny před Přeborem České Republiky obsadila krásné 2. místo. Věříme, že i na domácím tatami to cinkne.