Sdílej přes:

3 Evropské poháry za námi

 

Naši junioři měli v červenci velice náročný závodní program, účastnili se celkově tří evropských pohárů světové tour.

Prvním byl na programu byl v termínu 14.-15.7. EP Paks (HUN), kterého se účastnili

Kristýna Polášková do63kg 1V/1P bez umístění

Radek Rýpar do 60kg 0V/1P bez umístění

Matěj Silvestr do 81kg 0V/1P bez umístění

Adéla Martínková do 70kg 0V/1P bez umístění

Jediného vyhraného utkání jsme se dočkali od Kristýny Poláškové, která ve svém úvodním duelu porazila zkušenou reprezentantku z Bosny a Hercegoviny Samardzic, na kontr po špatném nástupu soupeřky na techniku seoi nage na hodnocení wazari. Přesto se v úvodu zápasu neprala úplně dobře, velice rychle prohrávala na dvě šida, ale postupně jako by z ní spadla tréma a nervozita a do své soupeřky se postupně zakousávala víc a víc. V závěru duelu si dobrou aktivitou vítězství uhlídala. V dalším duelu prohrála s Italkou Favorini a byla následně z turnaje předčasně vyřazena.

Ostatní naši závodnici nepodali výkony svých možností. Je to škoda, protože o to při takových turnajích jde. Tam není co ztratit, můžeme jenom získat, ale to se chce rvát a chtít a nebát se vyhrát na samé hranici svých možností.

Radek prohrál s šikovným Italem Fraticellim, ale mohl ukázat více, Adéla s Maďarkou Balogh a Matěj Se Slovákem Ruttkayem, kterého již dokázal letos na jiném mezinárodním turnaji porazit a to je obrovská škoda, že nedokážeme právě tady to potvrdit a až přespříliš nás svazuje nějaká nervozita, nebo přílišný respekt z typu soutěže…….nevím!?

Hned v dalším týdnu 21.-22.7. se světová juniorská špička sjela na EP Praha.

Zde nás reprezentovalo celkem pět judistů z našeho klubu, nebo studentů SG, kteří se připravují společně s naší tréninkovou skupinou v 1. JCBO:

Kristýna Polášková do 63kg 1V/1P bez umístění

Adéla Martínková do70kg 0V/1P bez umístění

Lucie Kochová do 57kg 0V/1P bez umístění

Radek Rýpar do 60kg 0V/1P bez umístění

Matěj Silvestr do 81kg 0V/1P bez umístění

 

Praze naši judisté podali zlepšené individuální výkony, jediného vítězství našich závodníků jsme se však zase dočkali od Kristýny, která opět v úvodním duelu proti soupeřce z Německa Koening, nenechala nikoho na pochybách, že do Prahy přijela předvést dobrý výsledek. Ihned v úvodní minutě získala po pěkné seoi naze vedení na wazari, které ji malinko uklidnilo. Poté pokračovala velice hezky a s přehledem. V závěru utkání svou soupeřku ještě podtočila a zvítězila před časovým limitem na dvě wazari.

V dalším utkání s Canaďankou Kuno, šla Kristýna pěkný zápas, kde každá ze soupeřek měla tak pět šest dobrých momentů ke skórování. Duel dospěl až do samotného závěru, kde už pomaličku přebírala větší aktivitu naše Kiki a čekal se duel v golden score, když tu z ničeho nic přišlo škrcení Kanaďanky, které Kristýna vzdala odplácáním. Opět se jí nepodařilo dostat do opravných bojů a z turnaje byla vyřazena.

Další naši závodníci nedokázali projít úvodními koly. Adéla prohrála s Canaďankou Gronen, kde pouze jeden dobrý nástup do techniky, ovšem bez pokusu o hod je málo a v závěru už nedokázala udržet krok, Lucie prohrála se Španělkou Separio Guterrez. Matěj měl dobrý nástup do utkání s německým reprezentantem, ovšem po drtivém úvodu, kdy soupeře zatlačil do defenzívy, ho tahle chuť bohužel přešla. V druhé polovině zápasu upadl na dvě wazari. Radek ani na podruhé nedokázal přežít úvodní minutu a po dvou úspěšných nástupech reprezentanta Rakouska byl na turnaji vyřazen.

Dalším turnajem světové tour, který byl v termínu 28.- 29.8., byl EP Berlín (GER)

Reprezentační trenér Václav Sedmidubský po dobrých výkonech nominoval pouze Kristýnu Poláškovou ve váze do 63kg, která opět zvládla úvodní duel a porazila reprezentantku Německa Beitans , kde opět ostrým úvodním nástupem soupeřku ihned z první steče ohrozila, ale rozhodčí původně udělené wazari posléze zrušili. V dalším pokračování duelu Kikina postupně hodila wazari na techniku Tani otoši a další wazari na techniku seoi nage. Zápas opět vyhrála před časovým limitem. V druhém zápase nestačila na reprezentantku Kazachstánu Mirzakhimetovou, utkání vůbec nezvládla a po čtrnácti vteřinách upadla na ipon technikou kouči maki komi. Také v tomto turnaji byla vyřazena a nepostoupila do dalších opravných bojů.

Celkové naše hodnocení je dosti kruté. Z celkového počtu 13ti utkání, jsme díky Kristýně Poláškové dokázali vyhrát pouze tři utkání. Jistě je to k zamyšlení, ale je potřeba si uvědomit, že se jednalo o tři turnaje, které jsou součástí nejtěžší světové tour turnajů nejvyšší úrovně a bylo to pro nás zase jen uvědomění si co je potřeba podstoupit pro případný úspěch.

 

V Ostravě: 12. 8. 2018 Zpracoval: Dušan Koza