Sdílej přes:

Baníkovští judisté se úspěšně vrátili z Besie

Zpráva trenéra z  výcvikového tábora

 

Besia 2018

 

 

V termínu 29.7. – 10. 8. 2018 se výběry z družstev juniorů, dorostenců a žáků vydali na tradiční mezinárodní Výcvikový tábor do polské Besie, která se nachází ve Warmie Mazury 200 km severně od Varšavy. Již po několikáté se do Besie sjela velmi slušná mezinárodní účast a troufám si tvrdit že účast již tradiční, která si vyhovuje a která se velmi spřátelila. To je jistě velmi dobrá vizitka a předpoklad pro přátelské mezinárodní vztahy, které jsou pro nás velmi důležité z mnoha hledisek. Jednalo se o kluby z Polska (AZS Opole), výběr nejlepších kadetů a juniorů z Malopolské oblasti, dále o výběr nejlepších dorostenců a juniorů z Warmia Mazury z Ruska (Kalinigrad), z Běloruska (Grodno) a naší maličkosti 1. JCBO.

Postupně po příjezdech, které byly pro družstva z důvodu další přípravy různé, se nám podařilo velice rychle ustálit naši skupinu na 34 členů, což byl velmi slušný počet a podle způsobu dopravy a vzdálenosti také počet maximální.

Účastnili se celkem čtyři trenéři našeho klubu a to Roman Martínek, Miroslav Hvozdovič, Michaela Boháčová a Dušan Koza. Ze závodníků a závodnic se účastnili v počtech 2. junioři (Rýpar, Silvestr) 4. juniorky (Janiczková, Kochová, Martínková, Polášková), 7. dorostenců a 2. dorostenky (Václavková, Čerchlová, Šimek, Pavlica, Mojžíšek, Tycar, Bulka, Meixner, Mojžíšek), dále pak žáci v počtu 2. žákyň ( Rodryčová, Otahálová) a 13ti žáků (Meixner, Boháček, Motyka, Lindovský, Křížek, Matýsek, Huvar, Fulneček, Kunc, Vontor, Turčínek, Hula, Čebík).

Velmi náročný již tradiční program, kde se obden střídalo společné dvoufázové randori s individuální fyzickou přípravou se nám podařilo naplnit beze zbytku. Velice často jsme využívali vlastní cyklistické kola, které jsme vezli sebou a celkově se nám podařilo najezdit po okolních nádherných okruzích bezmála 230km. Dále samozřejmě bylo na programu plavání v jezeře, různé běhy, posilování, jízda na kajaku, fotbal a regenerace.

Během campu nedošlo k žádnému vážnému zranění, což je vždy velmi pozitivní zpráva, která vždy velmi potěší, jelikož příprava všech účastněných může dále pokračovat dle jednotlivých tréninkových plánů.

 

 

V Ostravě: 12. 8. 2018 zpracoval: Dušan Koza