Sdílej přes:

Baníkovci na Mistrovství Evropy a turnaji Evropského poháru

V sobotu 18.6.2013 Jiří Černota přidal do své sbírky další bronzovou medaili s mistrovství Evropy veteránů, které letos proběhlo v Paříži. Medaili vybojoval v hmotnostní kategorii do 81 kg v kategorii M8. V prvním duelu překvapivě porazil obávaného ruského reprezentanta Aksenova, když zápas ukončil před časovým limitem hned v úvodu utkání krásným iponem. V dalším utkání ho čekal domácí reprezentant Carignano se, kterým vedl dlouho vyrovnaný boj, který však nedovedl do úspěšného konce, neboť francouzský reprezentant předvedl ukázkový přechod do boje na zemi a nasadil ihned perfektní držení ze, kterého nebylo úniku. Ve třetím utkání čekal J. Černotu největší favorit této kategorie Walter Trapp z Německa, který svou roli splnil a prošel turnajem bez zaváhání, když všechny své soupeře porazil před časovým limitem. Nejinak tomu bylo v případě Jirky, který se již soustředil spíše na poslední duel dne, který měl rozhodnout o tom zda letos stane na stupni vítězů. Čekal ho soupeř z Rakouska Max Pichl. Tento duel Jirka zvládl na výbornou. Postupný tlak na soupeře a svou aktivitu nakonec zúročil a ukončil vzájemný duel před časovým limitem. Jelikož, francouský borec, ale s rakouským reprezentantem prohrál na Iponn došlo k situaci kdy J. Černota měl s Andre Carignano z francie shodný počet výher i pomocných bodů a o stříbrném umístění francouzského reprezentanta rozhodl tak vzájemný duel. A na Jirku tedy „zbylo“ nádherné třetí místo. …..  GRATULUJEME !!!

Kompletní info [více…]

Naši mladí závodníci se pod vedením trenérů Dušana Kozy, Radislava Borbélyho a Romana Martínka zúčastnili turnaje 6. GYŐR EUROPEAN U15 CUP, spolu s regionálním výběrem Moravskoslezského kraje a reprezentací České republiky a vedli si více než úspěšně. Michal Raška zvítězil v hmotnostní kategorii do 81 kg a Kateřina Macháčková byla stříbrná v kategorii do 36 kg. Stříbrnou medaili získal také v hmotnostní kategorii do 36 kg Rýpar Radek (Judo Závišice – člen RVŽ Ostrava). Těsně pod stupni vítězů skončila Adéla Martínková v hmotnostní kategorii do 52 kg a Adam Sieber v hmotnostní kategorii do 60 kg (Slezan Opava – člen RVŽ Ostrava), když oba shodně obsadil 5. místo. Sedmá místa pak obsadili Petra Stachová (SKP Ostrava – člen RVŽ Ostrava) v hmotnostní kategorii do 48 kg a Jakub Večeřa v hmotnostní kategorii do 73 kg.

Fotogalerie [více…

Zpráva trenéra [více…]

O nadcházejícím víkendu se bude konat v Estonském Talinu Mistrovství Evropy kadetů kde nás bude reprezentovat Lukáš Selecký v hmotnostní kategorii do 66 kg a Adéla Szarzecová (Judo DDM Třinec – členka SCM Ostrava) v hmotnostní kategorii do 57 kg. Účast si vybojoval i Dominik Lukáš, který se měl představit v hmotnostní kategorii do 55 kg, ale bohužel z důvodu zranění se mistrovství Evropy nezúčastní. Lukáš i Adéla se nám představí na tatami ve stejný den a to vsobotu 22.7. budeme jim držet palce !!!