Sdílej přes:

Serwetnicki Viktor

Serwetnicki Viktor
Věková kategorie:
Technický stupeň/pás:1.dan černý

1. Dan, vynikající judista z let 1955 – 1971, kapitán 1. ligy družstva seniorů

Poprvé vstoupil na baníkovské tatami v roce 1955 ve svých 18 – letech. Oddíl tehdy provozoval svou činnost ve Staré sokolovně Ostrava. Jeho prvním trenérem byl Jindřich Kaděra. Díky svým mimořádně rozvinutým vlastnostem dokázal velmi brzy překonat počáteční potíže judisty nováčka, začínajícím s judem v pozdějším věku. Obdivuhodnou pílí a vytrvalostí se zařadil do základní sestavy baníkovských seniorů, kde úspěšně bojoval za barvy Baníku celých 16 let. Jeho pojetí boje na tatami bylo ojedinělé. Mimořádná vůle a chuť po vítězství byla u něj obdivuhodná, ale i úspěšná. Dokázal porážet ty nejlepší judisty v celé republice a celých 16 let bylo jeho jméno mezi judisty bráno s respektem.

Po celou dobu byl v krajských přeborech prakticky neporazitelný a v těchto prestižních soutěžích získal celkem 18 medailí (14x zlato, 4x stříbro). Na mistrovství republiky pak vybojoval z 10-ti účastí 6 medailí (2x zlato, 1x stříbro,3x bronz + 3x 4.místo). Viktor Servetnický byl jedním z pilířů baníkovského družstva seniorů v 1.lize, kde byl jeho kapitánem 10 let. Byl rovněž členem družstva. Které vybojovalo zatím jediné vítězství v této soutěži.

Pamětníci nikdy nezapomenou na jeho velké bitvy na tatami, kde dokázal ze sebe vydat vždy maximum. Náš „ Viki“, jak se mu přezdívalo, byl kamarádem a přítelem všem spolubojovníkům a v neposlední řadě velkým vzorem mladší generaci.

Viktor Serwetnicki zemřel 19.10.2013 ve věku 76 let.

Čest jeho památce