Sdílej přes:

Dva tituly míří také do ostravského Baníku

Dva tituly míří také do ostravského Baníku, který obsadil v hodnocení klubů letošního Mistrovství ČR dorostenců a dorostenek v Brně 2. místo.

Na právě skončeném republikovém šampionátu dorostenců a dorostenek v judu se dařilo také našim závodníkům. Šampionát se konal tuto sobotu 3.11.2018 na tatami SKKP Brno.

Titul Mistr České republiky v kategorii dorostenců získali:

Vojtěch Bulka, ve váze do 50kg, který si s přehledem poradil se všemi soupeři a suverénně zvítězil ve všech svých čtyřech utkáních před časovým limitem.

A

Tomáš Pavlica, ve váze nad 90kg, který v turnaji nenašel přemožitele a všechny své souboje na tatami vyhrál před časovým limitem.

Na druhém místě a titul vicemistra České republiky ve stejné kategorii získal:

Tomáš Meixner, ve váze do 50kg. Ten prohrál až ve finálovém souboji s tréninkovým kolegou z 1. Judo clubu Baník Ostrava, Vojtou Bulkou. Byl to otevřený a férový duel, ve kterém zvítězil v daný okamžik ten lepší.

Velice solidními výkony, i když bez konečného zisku cenného kovu se na šampionátu představili tito naši dorostenci a dorostenky:

Filip Malaczynski, ve váze do 55kg, vyhrál v turnaji tři zápasy, což stačilo pouze na konečné 5. místo. S jeho předvedeným výkonem můžeme být velmi spokojeni. V nabité konkurenci této váhy se vůbec neztratil, spíše naopak, příjemně překvapil.

Daniel Šimek, ve váze do 60kg, obsadil také konečné 5. místo. Možná jsme čekali malinko více. Určitě i on sám toužil po medaili, ale soupeři tentokráte byli lepší. Daniel tři utkání vyhrál a může se pyšnit jedním z nejrychlejších a nejkrásnějších ipponů turnaje, který můžete shlédnout [zde…] .

Markéta Čerchlová, ve váze nad 70kg, obsadila také konečné 5. místo. Určitě nemůže být s výsledkem spokojena, tak jako nejsme spokojeni mi, trenéři. Markéta měla a má na víc, než vyhrát jediný zápas ze třech. Přitom v každém zápase měla na to zvítězit a mnoho k tomu nechybělo. Snad se jí to povede příště.

Jiří Lindovský, ve váze do 55kg, obsadil po třech vyhraných zápasech konečné 7. místo, což lze vzhledem k jeho věku považovat za velmi slušný výkon.

Štěpán Tycar, ve váze do 55kg, také předváděl dobré výkony s nelehkými soupeři. Dostal se až do opravných bojů, kde v souboji o vítěze oprav podlehl našemu Filipovi. Skončil tak po pěkném výkonu na konečném 7. místě.

V turnaji startovali také Tereza Václavková ve váze do 52kg, od které jsme jistě čekali mnohem více a tajně věřili ve finálovou účast. Bohužel se Tereze nedařilo podle předpokladů a byla až příliš brzy z turnaje vyřazena. Trošičku v jiné roli byl další náš zástupce Dominik Motyka ve váze do 73kg, který startoval jako vítěz PČR starších žáků této váhy, ale osobně poznal, že během následujícího přechodného a přípravného období musí tvrdě zapracovat na svém fyzickém a technickém fondu.

Spolu s Plzní jsme měli na tomto turnaji ze 76 zúčastněných klubů nejpočetnější zastoupení a celkově jsme jako klub obsadili v hodnocení klubů, za domácím klubem SK KP Brno, krásné 2. místo.

Komletní info a fotogalerie [zde…]

Na závěr dovolte, abychom všem našim reprezentantům poděkovali za předvedené výkony a skvělou reprezentaci našeho klubu a pogratulovali všem medailistům k zisku cenného kovu.