Evropský pohár mužů a žen v Praze 2021

Během posledního únorového víkendu proběhl v Praze Evropský pohár mužů a žen se dvěma zástupci našeho klubu. V sobotním programu se představila Kristýna Polášková ve váze do 57 kg. V prvním kole narazila na Arletu Podolak, polskou závodnici, která startovala i na Olympijských hrách v Rio de Janeiro v roce 2016. Jejich vzájemný souboj, který Polka ukončila druhým wazari v poslední minutě zápasu, komentovala Kristýna slovy:

„Nedokázala jsem si prosadit svůj uchop. Když už jsem se chytla, zůstala jsem stát, stály mi nohy namísto toho, abych šla do pohybu. Soupeřku znám, je to zkušená závodnice a účastnice olympijských her. I přesto jsem šla do zápasu bez respektu, nervozity a věřila, že to zvládnu. Nevadí, jedeme dále a motivace je o to větší. Máme čas pracovat, zaměřit se na chyby a především si zvyknout, že soupeřky v -57 jsou o level rychlejší než v -63.“

V neděli nás ve váze do 100 kg reprezentoval Matěj Silvestr. Taktéž v prvním kole bojoval s polským závodníkem – Oleksii Lysenkem. Ani jemu se nepodařilo přes úvodní kolo projít. Jeho soupeř jej takticky převýšil a zvítězil na 3 tresty. Matěj viděl zápas takto:

„Byla to moje premiéra v seniorské kategorii a také premiéra v nové vyšší váze, pro kterou jsme se s trenérem rozhodli po konzultaci s kondičním trenérem. Šel jsem s nasazeným Polákem, na kterého jsme se takticky připravili. V zápasu mi ale chyběla síla a neprosadil jsem se v úchopu – díky tomu jsem tolik nenastupoval a byl jsem trestaný. Máme před sebou ještě dlouho cestu a je co zlepšovat. Tyto závody mi přidaly další zkušenosti a věřím, že to příště bude zase o něco lepší.“

Česká reprezentace získala na tomto turnaji celkově 5 cenných kovů, přičemž na ten nejcennější dosáhl Lukáš Krpálek ve váze +100 kg. Veškeré výsledky naleznete na odkaze zde.