Sdílej přes:

EXTRALIGA mužů zachráněna, bude i v roce 2016 !!!

EXTRALIGA mužů zachráněna i PRO ROK 2016 !!!

         Poslední listopadovou sobotu jsme se vydali na 4. kolo Extraligy mužů 2015 do Mohelnice. Cílem bylo vybojovat setrvání v EXL i v roce 2016. Trochu nám to ulehčil Hradec Králové, který nechtěl postoupit do EXL a zůstal automaticky v I. lize. Na toto kolo jsme krom +90kg vážícího Tomáše Knápka z USK posílili dalším judistou z Prahy do 73kg, bývalým skvělým reprezentantem Jiřím Vaňkem. Chyběl pouze Lukáš Selecký, který odletěl na MT Grand Canaria. K prvnímu z celkových dvou zápasů jsme nastoupili proti Sokolu Mohelnice, s kterou jsme nakonec prohráli těsně 2:3. Jelikož v předchozím zápase Mohelnice porazila i JC Plzeň, byli Plzeňáci dalším vyzyvatelem, kdo setrvá v EXL 2016 a kdo sestoupí. V nervydrásajícím a vyrovnaném průběhu jsme Plzeň díky bodům Vaňka, Svobody a Knápka porazili 3:2 a tím se zachránili v EXL i v příštím roce.

Závěr :

Je nám všem jasné, že vývoj EXL mužů nejde zastavit, a pokud chceme uspět i v příštím ročníku, musíme poskládat sestavu trochu jinak. Ostatní dostanou šanci v kvalifikaci do I. ligy, kde se mohou vyprat a třeba si vybojují své místo v základní soupisce na EXL.

Děkuji všem za odvedené výkony v letošním ročníku, je třeba ujít ještě velký kus cesty, ale poctivým tréninkem, snahou a pílí to dokážeme !!!

Martínek Roman, pověřený trenér Extraligy