Sdílej přes:

Grand prix Ostrava 2008

V sobotu 18.10.2008 pořádal Baník Ostrava velkou cenu Ostravy, která je zařazena jako posední turnaj  série Grand prix České republiky dorostenců 2008. Mezi tyto prestižní turnaje je Ostravská velká cena zařazena již od r. 2002. Stejně tak jako v minulých letech se tedy do Ostravy sjeli závodníci z klubů celé naší republiky, aby tak uzavřeli pořadí letošního ročníku. Baník Ostrava potvrdil svou stále sílící pozici v republikové konkurenci, když se mu v hodnocení klubů po loňském třetím místě letos podařilo opět polepšit a zvítězit se ziskem jedné zlaté, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile. Vítězství pro Baník Ostrava vybojoval Tomáš Kohn, když v hmotnostní kategorii do 66 kg porazil všechny své soupeře. Tato hmotnostní kategorii byla velmi kvalitně obsazena a dá se očekávat, že podobné obsazení bude na mistrovství České republiky dorostenců, které se bude konat 22.11.2008 v Olomouci kde tedy bude Tomáš jedním z adeptů na zisk titulu. Stříbrnou medaili vybojoval překvapivě Ladislav Hefka v hmotnostní kategorii do 73 kg, který odvedl na tatami perfektní práci. Oba jmenovaní budou v příštím roce základními oporami baníkovského dorosteneckého družstva. Druhou stříbrnou medaili vybojoval Jan Filip v hmotnostní kategorii do 55 kg, který je ještě starší žák Honza podlehl svému již stálému sokovi Miroslavu Lorencovi ze Sport judo Litoměřice a po těsném boji také Petru Jiřímu z SKKP Brno. Tomu se však v dalších bojích nedařilo a tak při stejném počtu bodů díky lepšímu skóre skončil Honza na již zmiňovaném druhém místě.Honza bude moci zúročit nabyté zkušenosti již tuto sobotu 25.10.2008 v Plzni na přeboru České republiky kde bude určitě také jedním ze žhavých adeptů na medaili. Poslední medaili pro Baník Ostrava vybojoval náš nejméně zkušený závodník navíc také věkově ještě starší žák Michal Gujda, který obsadil třetí místo a to v hmotnostní kategorii do 90 kg. Jeho umístění pro nás bylo velmi příjemným překvapením.

V celkovém hodnocení letošního ročníku obsadil Tomáš Kohn druhé místo v hmotnostní kategorii do 66 kg a třetí místo Ladislav Hefka v hmotnostní kategorii do 73 kg.