Sdílej přes:

Lukáš Selecký na mistovství Evropy v Estonsku

Dnes v pátek 21.6.2013 v 10.00 hod v Saku Suurhall v Talinu začne letošní mistrovství Evropy dorostenců.

I Baník Ostrava zde má svého zástupce a to po čvrté v řadě. Zatím největšího úspěchu na Mistrovství Evropy dorostenců z našich odchovanců dosáhl Tomáš Kohn v hmotnostní kategorii do 60 kg na ME v Sarajevu v r. 2008 kde se mu podařilo v opravách vyhrát 3 zápasy a zůstal těsně pod 7. bodovaným umístěním. Na jeho úspěch se pokusil navázat v roce 2010 na Mistrovství Evropy pořádaném v Teplicích Jan Pravda v hmotnostní kategorii nad 90 kg. Bohužel v prvním kole podlehl Španělskému závodníkovi, který se pak sice stal vítězem skupiny a nakonec dokráčel až k 5. místu, ale podle nového systému tzv. zkrácených oprav na těchto vrcholových podnicích, kdy do oprav postupují pouze finalisté skupin  pro Honzu turnaj touto první prohrou skončil. Honza tak, ale zahájil sérii účastí závodníků našeho klubu na tomto vrcholovém turnaji. O rok později se na ME v Cottoneře na Maltě probojoval František Šmehlík v hmotnostní kategorii do 66 kg a v loňském roce Dominik Lukáš v Bar v Černé Hoře v hmotnostní kategorii do 55 kg. Bohužel i oni skončili v prvních kolech. Doufejme, že Dominik podle známého rčení „do třetice všeho dobrého i zlého“ kapitolu prvních kol uzavřel a Lukášovi se tuto naši smůlu podaří prolomit. Bude to mít, ale velice těžké, protože los mu přidělil v prvním kole tureckého závodníka Kilince, který je aktuálně na 5. příčce Evropského žebříčku. Budeme mu držet palce !!!

Na letošní turnaj se probojoval i Dominik Lukáš, který měl startovat v hmotnostní kategorii do 55 kg a mohl tak zúročit zkušenosti, které nabyl na loňském turnaji a na Evropských pohárech v průběhu uplynulé sezóny.

Na turnaji se představí také Adéla Szarzecová judo DDM Třinec (SCM Ostrava) v hmotnostní kategorii do 63 kg., Sabina Merklová v hmotnostní kategorii do 63 kg a Markéta Paulusová v hmotnostní kategorii nad 70 kg.

Kompletní servis Evropské federace juda včetně on line výsledků a  přenosu [zde…]