Sdílej přes:

Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek 2015

 

Startovní listina dorostenců [více…]

Seznam přihlášených závodnic [více…]

Stránka s výsledky a video přenosem [více…]

 

V pátek 6. 11. 2015 odjíždí reprezentační výběr dorostenců 1. Judo Clubu Baník Ostrava a Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových společně na Mistrovství České republiky do Litoměřic, kde se společně budeme koncentrovat na následující den.

Hned další den v sobotu  7. 11. 2015 zasáhnou všichni do klasifikačních, případně finálových bojů.

Titul mistryně České republiky z loňského roku jede obhajovat ve váze do 63kg Kristýna Polášková, která je na tom po delší době zdravotně v pořádku a celou podzimní přípravu absolvovala bez omezení. Vkládáme do ní veliké naděje.

V těžké váze + 90kg nás bude reprezentovat Michael Raška, který určitě bude chtít jednu z medailí, myslím, že dobrým a soustředěným výkonem může v turnaji porazit všechny své soupeře.

Naopak v nejlehčí váhové kategorii do 50kg bude startovat student Sportovního gymnázia a opora našeho ligového družstva Radek Rýpar. Neúčast ve finále by jistě bylo mírným zklamáním.

V loni skončil Tomáš Pustějovský na 3. místě ve váze do 81kg. Letos by si jistě rád zopakoval ve váze do 90kg svůj loňský skvělý výsledek. Byla by to jistě pěkná odměna za tvrdou přípravu, kterou absolvoval.

Stejně tak v minulém roce třetí Alena Chwastarzová by ráda ve váze do 57kg svůj výsledek ráda vylepšila alespoň na finálovou účast. Určitě to v jejich silách je.

Mladé, ale poměrně zkušené závodnice loni pátá Adéla Martínková ve váze do 70kg a Alžběta Škrobánková ve váze do 57kg budou určitě šahat po medaili. Pokud by se podařilo něco opravdu získat, bude to skvělý výsledek.

Dalšími mladými reprezentanty Sportovního gymnázia, budou  Ondřej Chlopčík ve váze do 73kg a Tomáš Hanzel ve váze do 66kg. Jsou oba velmi talentovaní a na tréninku vzorně pracovití. Nechám se sám překvapit, co dokáže v tomto turnaji jejich vůle, bojovnost a tréninkový potenciál, který v posledních měsících plně využili.

V neposlední řadě bude velikou nadějí na zisk medaile, loni sedmý Jan Pátek ve váze do 73kg. „ Arnošt“ je zkušený závodník a porazit každého ze startujících, je jistě v jeho silách. Bude velmi záležet, jak se ale vyspí a jak mu to sedne. To je pro výkon Arnošta důležitý předpoklad.

Dalším startujícím závodníkem bude ve váze do 66kg Ondřej Mičan. Ondra je na tom podobně jako Jan Pátek. V dobrém dni můžeme předpokládat velmi dobrý výkon.

Benjamínkem v naší výpravě je Eva Ondrašíková ve váze nad 70kg. Eva má jistě potenciál dobře se v turnaji představit a překvapit favoritky váhy.

 

Závěrečný turnaj Mistroství České republiky je vyvrcholením celé sezony. Už samotná účast v turnaji svědčí o kvalitě jednotlivých závodníků, jelikož kvalifikovat se přes turnaje Českého poháru není vůbec jednoduché a mnoho judistů to poznalo také letos na vlastní kůži.

Držte nám prosím palce a my Vám na oplátku slibujeme, že nedáme nikomu svou kůži zadarmo.

Motto na MČR: „ Kdo bojuje, může prohrát, kdo nebojuje, ten už prohrál“.