Sdílej přes:

PČR ml. a st. žákyň a žáků

Ostrava !!! se zase vytáhla

V moravskoslezské metropoli se pořádal ve dnech 20.-21.10. 2018 Přebor České republiky v JUDU mladších a starších žákyň a žáků.

1.Judo Club Baník Ostrava byl pověřen Českým svazem Juda, aby se zhostil pořadatelství této významné soutěže, které jsme se podle prvních ohlasů ujali na výbornou. V městské hale Sareza na ul. Hrušovská, kde se za podpory 41 dobrovolných organizátorů a trenérů, během dvou dnů na 5 žíněnkách utkalo 609 závodníků z více než 100 klubů České republiky. Nemalé počty trenérů, fanynek a fanoušků naplnili tuto krásnou sportovní halu, až na hranici kapacity, čímž byla vytvořena neopakovatelná atmosféra, kterou si tento významný turnaj plně zasloužil. Každý den úderem 10 hodiny, odstartovaly boje a 34 rozhodčích, jak z Čech tak Moravy, kteří zabezpečovali chod soutěže, měli plné ruce práce, protože zápasová aktivita a nasazení těchto mladých budoucích reprezentantů je skromně řečeno obdivuhodná. Opravdu se mohl i laický divák kochat nádherným judem, které bylo v této kategorii vidět.

Náš klub měl na domácí půdě velmi početné zastoupení a už jen samotná kvalifikace na tento přebor je pěkným úspěchem a vizitkou kvalitní práce našich trenérů. V počtu 10 mladších žáků a žákyň a 12 starších žáků a žákyň, jsme byli na těchto přeborech klubem s největším zastoupením. Nezůstali jsme ani bez zisku cenných kovů, které dokázali naši mladí borci vybojovat. Velmi těžkými zápasy se dokázal probojovat ke zlaté medaili Jakub Huvar, který ukázal,  že poctivým tréninkem lze dosáhnout vytouženého cíle. S velkým přehledem a plnou koncentrací na zápasy se probojoval ke zlaté medaili také Dominik Motyka, když dokázal finále ukončit před časovým limitem na ippon.

Jeden z nejkrásnějších zápasů předvedl ve finálovém utkání Jiří Lindovský, který se po těžkém utkání stal vicemistrem České republiky až v prodloužení, kdy šli oba závodníci za hranice svých možnosti. Moc pěkné druhé místo také vybojoval Tomáš Vontor, který se přes všechny své protivníky prokousal až do finále. O zisk dvou 3.míst se postaraly naše mladší žákyně Silvie Rapčanová a Pavla Vavřínová.Obě obstály v celorepublikové konkurenci, když shodně po jedné prohře v prvních zápasech už nenechali nic náhodě a šly si pro medaile bez další prohry. Trenéři, kteří stáli za přípravou na tuto vrcholnou soutěž, trenérka Michaela Boháčová a trenér Miroslav Hvozdovič, neskrývali radost z výsledků svých svěřenců a nešetřili slovy chvály, i když vždy to může být lepší a to je vize do dalších let přípravy.

Ostrava je městem, které umí  kvalitně zorganizovat vrcholové soutěže a už v dnešních dnech bychom fanoušky Juda rádi pozvali na připravované Judo Grand Prix Ostrava 2019, které se uskuteční ve Vitkovické aréně – atletické hale ve dnech 23.-24.2.2019, za účasti několika desítek států, což garantuje úžasnou podívanou.

Na závěr, bych chtěl poděkovat všem účastníkům, organizátorům, všem trenérům, kteří se zasloužili o výchovu našich závodníků, kteří nás na tomto turnaji skvěle reprezentovali a v neposlední řadě také našim sponzorům a donátorům. Zvláště pak bych vyzdvihl Moravskoslezský kraj, Magistrát města Ostravy a Český svaz juda, kteří tyto přebory přímo finančně podpořili.

Celá fotogalerie