Sdílej přes:

Po turnajích Evropského poháru v Aténách a Tveru nás příští týden čeká další turnaj EP Teplice

 

Již o tomto víkendu Evropský pohár Teplice dorostenců a dorostenek

 

Tento víkend je do Teplic přihlášeno 712 dorostenců a dorostenek ze 33 zemí. Rekordní účast z roku 2013 (724 závodníků ze 35 zemí) sice nebude překonána, ale i tak se bude jednat o jeden z nejobsazenějších Evropských pohárů v letošním roce. Turnaj se koná ve sportovní hale Na Stínadlech, a po oba dva dny začínají základní části v 10:00 hodin.

 

Výsledky on-line [zde…]

 

 

Jan Pátek -73 kgTomáš Pustějovský -90 kgMichal Raška – 90 kg
Alena Chwastarzová -52 kgKristýna Polášková -63 kgAdéla Martínková -63 kg

 

 

O blížícím se víkendu pokračuje další setkání nejlepší judistů z celého světa v kategorií kadetů a kadetek na domácím tatami v Teplicích. Očekávaná účast třiceti reprezentačních výběrů z celého světa dává jistotu velmi těžkého a kvalitního turnaje. Po skončení turnaje všichni budou absolvovat také třídenní společné soustředění, se zaměřením na randori v postoji a na zemi.

Z borců 1. Judo clubu Baník Ostrava, si start vybojovali za své dosavadní výsledky tito judisté:

Michael Raška ve váze do 90kg. Medailista mnoha turnajů ČP, ale též vítěz turnaje v Rakouskem Grazu bude velkým želízkem. Ovšem nesmíme zapomenout, že tak jako většina, tak také u Michala se jedná o premiérový start na turnaji tohoto typu a bude to mít velice těžké. Každé vyhrané utkání bude velikým úspěchem.

Tomáš Pustějovský ve váze do 90kg si taktéž zaslouženě vybojoval nominaci. Tomáš v loňském roce získal stříbrnou medaili na mezinárodním Polském otevřeném poháru v Bytomi, také na mistroství České republiky skončil bronzový, kde předvedl velmi dobrý výkon. Tomáš mnoho utkání vyhrává v boji na zemi, tak jsme všichni zvědaví, co předvede tentokráte.

Jan Pátek bude startovat ve váze do 73kg. Honza je velmi zkušený závodník a už několikrát na podobném turnaji startoval. Je posledním rokem kadet a také proto jsme v očekávání, co v turnaji předvede. Věříme, že nepříjemné zranění lokte, které si Honza způsobil na dorostenecké lize je zažehnáno a dostane se rychle zpět do své obvyklé formy.

Další naší reprezentantkou bude Alena Chwastarzová ve váze do 52kg. V našem výběru se jedná jednoznačně o nejzkušenější závodnici, které má už mnoho podobných turnajů za sebou. V minulém týdnu startovala na podobném turnaji v Německu, který se jí moc nevyvedl a také proto teď očekáváme zvýšenou motivaci všem ukázat, že na to Alča má a přejeme pěkný výkon podtržený dobrým výsledkem.

Kristýna Polášková bude reprezentovat ve váze do 63kg. Kristýna je aktuální mistryní České republiky z loňského podzimu. O uplynulém víkendu si odbyla svou premiéru v evropských pohárech v Ruském Tveru, kde dokázala porazit v prvním kole Ruskou reprezentantku. Později pak nestačila na reprezentantku Srbska a byla z turnaje vyřazena. Také proto očekáváme, že čerstvé nabité zkušenosti, jí v Teplicích pomůžou k lepšímu výkonu na hranici svých možností a že půjde pavoukem dále, než tomu bylo v Rusku. Třeba až k medaili, která by jí zajistila, tak jako všem ostatním start na mistroství Evropy kadetů, které se koná v červenci v Sofii.

Nejmladší závodnici naší výpravy, která si ovšem právem vybojovala svůj start bude Adéla Martínková ve váze do 63kg. Od benjamínka v týmu nemáme velké očekávání. Půjde o to pokusit se vyhrát jedno – dvě utkání a získat zkušenosti do dalších podobných turnajů.

Dále na turnaji budou reprezentovat studenti Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě, kteří nejsou členy našeho klubu, přesto převážnou část své přípravy absolvují v našem klubu. A to buď studenti současní, ale též budoucí.

Ve váze do 60kg to bude Adam Sieber, který si taky odbyde svoji premiéru na turnaji evropského poháru kadetů. Taktéž se ovšem jedná o mezinárodně ostříleného borce, který již měl možnost reprezentovat na mezinárodních turnajích v mladších národních výběrech ČR.

Naší budoucí studentkou a zároveň účastnici turnaje bude také Alžběta Škrobánková ve váze do 57kg. Jedná se také o mladou závodnici, která ovšem pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v Českém poháru a proto jsme v očekávání, jak si poradí v silné zahraniční konkurenci.

Posledním reprezentantem našeho kraje a regionu, který si svými dlouhodobými skvělými výsledky vysloužil start na prestižním turnaji v Teplicích je členka DDM Třinec Zuzana Janiczková ve váze do 52kg. Zuzka se již v loňském roce dokázala medailově prosadit na mezinárodním tatami, např. na MT Budapešť, či na MT Graz. Proto jsme zvědaví, jak si poradí tentokráte.

Velmi dobrou přípravou bude pro všechny následný třídenní judo camp s mezinárodní účastí. Tam budou mít všichni jedinečnou příležitost osahat si v tréninkovém prostředí světové judo a poprat se s těmi nejlepšími judisty světa. Moc se na to všichni těšíme.

Tak nám prosím držte palce!!! Budeme bojovat a pokusíme se Vám udělat výsledky radost.

Dušan Koza, zodpovědný trenér dorostu 1.JCBO