Sdílej přes:

Tento víkend se představí na evropských tatami hned 3 baníkovští judisté

Tento víkend se na evropských tatami v rámci turnajů Evropského poháru představí :

Atény Řecko [live results]

Tver Rusko [live results]

 

V rámci turnaje Iliadis cup v řeckých Aténách

František Šmehlík do 73 kg

František je juniorem posledním rokem a po dvou vyhraných zápasech v německu v Brémách se hned minulý víkend na svém letošním druhém zahraníčním vystoupení  představil ve skvělém světle, na turnaji evropského poháru v italském Lignanu [více…], kde obsadil krásné sedmé místo, když porazil v prvním kole domácího závodníka itala Boccottiho Fillipa v dalším kole azerbajdžánce Aghayeva Samira a ve třetím Maďara Toroka Rolanda. Ve finále skupiny nestačil na Rumuna Szocza Elemera a postoupil tak do oprav, kde porazil Švýcara Nikollbibaje Kristiana a posléze nestačil na Hojáka Martina ze Slovinska. Sedmé místo na takto obsazeném turnaji je pro Frantu skvělý výsledek do letošní sezóny, držme mu dnes palce !!!

Lukáš Selecký do 66 kg

Lukáš je juniorem první rok a tak zde jede hlavně sbírat zkušenosti. Absolvoval s Frantou oba předešlé mezinárodní turnaje. V německých Brémách se mu povedlo v prvním zápase porazit holanďanaTalinga Stijne ve druhém zápase však podlehl francouzovi Valentinu Morelovi, který pak nakonec obsadil 5. místo. V opravách pak Lukáš podlehl kanaďanu St.Prixi Dantemu. Minulý týden v italském Lignanu [více…] podlehl v prvním kole švýcaru Papa Marcovi a v opravách pak polskému závodníkovi Patryku Wawryczkovi. Po turnaji absolvují oba naši borci s touto evropskou špičkou tréninkový kemp.

 

V rámci turnaje v ruském Tveru

Polášková Kristýna do 63 kg

Kristýnka je druhým rokem dorostenka a na těchto vrcholových turnajích se začíná oťukávat. Jejím prvním velkým mezinárodním vystoupením byl turnaj v německém Bad Blankenburgu, kde bohužel skončila po prvním zápase, když podlehla holanďance Kok. V ruském Tveru se nám představí zítra, tedy o velikonoční neděli. V prvním zápase ji čeká domácí závodnice Valeria Vinogradova [více…] . I Kristýně přejeme hodně štěstí a držíme palce do náročných bojů.