Sdílej přes:

První finálové vykročení jsme zvládli bravurně, dokážeme obhájit loňské vítězství ?

V soutěži celostátní dorostenecké ligy  1.Judo Club Baník Ostrava obhajuje loňské prvenství. Již před sezonou se netajil tím, že letos chce opět pomýšlet na mety nejvyšší. Systém soutěže je řešen tak, že po deseti utkáních ve dvou skupinách se rozdělí na finálovou a sestupovou skupinu, kde v každé skupině je 6 startujících družstev.

První finálové kolo se konalo v Prachaticích, kde náš 1.Judo Club Baník Ostrava postupně zvítězil ve všech utkáních a to v poměrech 1.JC Baník Ostrava : Tatran Prachatice 5:3, SKP Nový Bydžov 8:0, SJ Litoměřice 7: 1, JK Olomouc 4:2 a  JC Plzeň 7:0.

Tyto výsledky Baníku zaručují výbornou výchozí pozici pro poslední finálové kolo, kde změří své síly se stejnými soupeři. Do těchto bojů, které se uskuteční 10.11 2012 od 11.30 hod na domácím tatami ve sportovní hale Sareza v Ostravě – Přívoze, vykročí s náskokem 3 bodů před druhou Olomoucí a 5 bodů před třetími Prachaticemi.

Trenér dorostenců Dušan Koza pevně věří , že se konečně všem členům vyhnou zdravotní problémy a v posledním kole se Baník představí v plné síle a nedá soupeřům žádnou šanci na to, aby někdo jiný pomýšlel na zisk Titulu mistra ČR. Sestava baníkovského dorosteneckého družstva by měla mít tuto podobu :

50 kg Patrik Vilímek , Ondřej Mičan

55kg Dominik Lukáš, Michal Václavík

60kg Tomáš Kozma, Patrik Lukáš, Lukáš Janulek

66kg Daniel Tatarin, Jan Petzuch,Lukáš Selecký

73kg František Šmehlík, Jiří Svoboda

81kg Radek Voňavka, Jiří Bodnar, Nicolas Reineke

90kg Tomáš Kotyk, Libor Skyba

+90kg Jakub Král

Podzimní sezona však nabízí ještě jeden důležitý turnaj. Tím je Mistrovství České Republiky dorostenců 27.10 v Teplicích. I tam bychom chtěli dominovat a především Dominik Lukáš, Lukáš Selecký, Libor Skyba a Jakub Král jsou veliké naše želízka na zisk Titulu v jednotlivcích. Přesto věřím, že i ostatní kluci se o místo na stupních vítězů poperou a že mi připraví nějaké příjemné překvapení, určitě na to každý má, prozradil trenér Dušan Koza.

Po tomto Mistrovství se však již naplno budeme připravovat na vyvrcholení dlouhodobé soutěže dorostenecké ligy 2012. Závěrečná příprava proběhne v domácích prostorech, kde máme díky vedení našeho klubu ideální podmínky pro přípravu.