Sdílej přes:

Evropský pohár a camp v Teplicích

O minulém víkendu se naší kadeti a kadetky účastnili velmi silně obsazeného Evropského poháru v Teplicích. Sjelo se celkem třicet reprezentačních družstev z celé Evropy. Jen namátkou výpravy z ISR, GER, AUT, FIN, GBR, AZR, BLR, SVK, ITA, POR, SWE, POL, SUI, HUN, ROM, NED a mnoho dalších.

Náš klub v turnaji reprezentovali:

Kristýna Polášková ve váze do 63kg

Alena Chwastarzová ve váze do 52kg

Adéla Martínková ve váze do 63kg

Jan Pátek ve váze do 73kg

Tomáš Pustějovský ve váze do 90kg

Michael Raška ve váze do 90kg

Naším reprezentantům se v turnaji moc nedařilo. Pouze jedno vyhrané utkání, které vybojoval Jan Pátek nám určitě nezadává důvodu k radosti.  Soupeři byli velmi kvalitní a nad naše síly. Přesto mnozí za přístup jak v přípravě, tak v samotném turnaji zaslouží pochvalu.

Z tohoto pohledu se pro nás jako daleko významnější jeví společný tréninkový camp, který proběhl po skončení turnaje ve třech následujících dnech v široké mezinárodní konkurenci.

Celkem ve třech dnech proběhlo pět společných tréninků, které byli výhradně zaměřené na randori jak v postoji, tak na zemi. Celkem si tak všichni mohli nadělit porci sčítající až padesát kvalitních randori na nejvyšší mezinárodní úrovni.

Nutno podotknout, že tak jako se nám nevyvedl samotný turnaj, tak se na oplátku velmi vydařil tréninkový camp. Všichni borci z Baníčku makali, jak to jen šlo a svým zodpovědným způsobem pracovali na zlepšení svého boje v judu.

Všichni vydrželi až do konce bez většího zranění a svým přístupem mě velice potěšili. Na některých dokonce bylo vidět, jak ohromně se zlepšují a jak je silná konkurence motivuje ke zvýšenému tréninkovému úsilí.

Také pro mě, jako pro trenéra se jednalo o velmi poučný turnaj a judo camp. Myslím, že jsem si přivezl mnoho drobných postřehů a nápadů, jak dále zlepšovat naši tréninkovou přípravu, tak, abychom byli více konkurence schopní.